4 października 2016 Udostępnij

Jakie imię wybrać dla psa?

Jeśli myślimy o wybraniu imienia dla naszego czworonoga, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wiąże  się z to przyjęciem takowego na całe życie. Jeśli akurat zaadaptowaliśmy pupila i myślimy nad  imieniem dla swojego zwierzęcego kompana, to te kilka słów  może nam ułatwić wybór i  przyjść z odsieczą w tej kwestii. Jest to może  dla nas trudne do pojęcia i przyjęcia ale  imię psiaka jest  bardzo istotną kwestią. W związku z czym to przede wszystkim dzięki niemu przede wszystkim woła się i rozróżnia się psy. Imię naszego ulubieńca to rodzaj jego dowodu osobistego czy wizytówki, a imię pełni także funkcje typowo rozpoznawcze. Jest też ważną rzeczą podczas tresury, bo to na imię pies reaguje. Jego imię nie istnieje tylko po to aby zawołać  zwierzaka do siebie, ale też do nauki  podstawowych  komend czy sztuczek. W związku z czym sensowne oraz logiczne imię dla psa jest ważne, bo to rzecz która towarzyszyć mu przez całe jego psie życie  do końca jego chwil. Istnieje kilka zasad,  których  warto przestrzegać wybierając imię:


a) Imię, z którego zapamiętaniem pies nie będzie miał problemu


b) Dobre imię to imię krótkie i melodyjne. W związku z czym wtedy piesek nie będzie miał problem z przyzwyczajeniem się do niego w krótkim czasie, a tym szybkiej jego nauki. Dobrze jest wtedy gdy, jego imię składa się  tylko z zaledwie jednej lub dwóch sylab i zawiera twarde głoski  oraz wyraźne litery, na przykład „r” albo „g”. Mało skomplikowane, jak i również wdzięczne imiona dla psa są mogą w nich naturalnie przywoływać niezbędne  odruchy. To właśnie na szybkiej i grzecznej reakcji psa myślimy najbardziej. To na niej nam zależy przede wszystkim.


c) Nie nadajmy imion psu,  które mogą mu się mylić  z większością poleceń
Nie powinniśmy dawać  naszemu pupilowi imienia, które może  mu się rymować i mylić z pozostałymi  sylabami czy słowami, zwłaszcza jeśli mówimy zakazie czy nakazie. Najlepiej nie dawajmy  imienia, które brzmi niemal identycznie  do słów na przykład  „zejdź”, „siad”, „waruj”, „zostań” czy innych często wykorzystywanych komend dla psa.


d) Pamiętajmy o zdrabnianiu  imienia naszego psa
Jest to jedna z kluczowych kwestii  gdy masz chęć aby nazwać  swojego psa dłuższe niż dwusylabowe  imię.  Pamiętajmy, że z dużą dozą pewności rzadko kiedy  będziesz do niego  mówił  pełnym imieniem. Pamiętać musisz, że  pies jak każde zwierzę i każdy człowiek  z biegiem czasu przyzwyczaja się do swoich imion dlatego musi  ono mieć brzmienie w miarę możliwości  bardzo podobnie brzmiące  bez względu na formę  zdrobnienia imienia . W przeciwnym przypadku zwierzak będzie zdezorientowany, zdziwiony jak również mocno narażony na  niezrozumienie całości twoich  komend a także  ogólne rozdrażnienie.
e) Dobieranie imienia psa warto przeprowadzić najpierw go obserwując


Jeśli dopiero od niedawana  tytułujemy się jako  dumny i szczęśliwy posiadacz i właściciel  czworonoga, warto wstrzymać się z działem przez pierwsze tygodnie aby w całości zapoznać się z zawiłościami jego charakteru. Często to  szczególne zachowanie bądź nietypowy wybryk psa mogą się okazać impulsem  do nadania mu  imienia.