4 października 2016 Udostępnij

Mięso jedzone przez Chińczyków

Bardzo ważnym aspektem, który koniecznie powinniśmy przedstawić jest kwestia jedzenia mięsa przez Chińczyków. Należy wskazać, że władze tego kraju jakiś czas temu rozważały, aby wprowadzić pewne prawo. Miało ono dotyczyć zakazu jedzenia mięsa kotów, jak i również psów. Taką informację podało CNN. W Państwie tym toczyły się opinie - zarówno za, jak i przeciw. Natomiast temat ten został poruszany na całym świecie. Jest taka sama ilość opinii twierdzących oraz negujących owy przepis. Wiele osób wskazuje, iż koty czy pies to przede wszystkim bardzo lojalni przyjaciele każdego człowieka. Skutkuje to faktem, że powinni żyć i nie powinniśmy rozkoszować się ich mięsem. Inicjator owej kampanii jest zdania, że Chiny mogłyby mówić o zupełnie nowym poziomie cywilizacji.

To profesor Chang Jiwen z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych. Wskazuje się również, że w planach było wprowadzenie zdecydowanie szerszej ochrony zwierząt, a co za ty szło między innymi grzywny nawet do pięciuset tysięcy juanów. Poza tym wskazuje się na ograniczenie wolności do piętnastu dni za dokonanie przestępstwa na wskazanych wcześniej zwierzętach. Należy również przypomnieć, że na czas ,,Igrzysk Olimpijskich w miejscowości Pekin” wprowadzono tak zwany zakaz sprzedaży poszczególnych potraw z tegoż mięsa psów, jak i również kotów na lokalnym rynku.

Specjaliści w tej dziedzinie wskazują, że owy zakaz miał również obowiązywać w momencie Igrzysk Azjatyckich. Miały się one odbyć na przełomie listopada. Jest tu mowa o niewielkim miasteczku o nazwie ( Guangdong, Kantonie). Jednak wprowadzenie tak obszernych zmian może potrwać przeszło dziesięć lat, jak nie więcej. Należy zaznaczyć, że mięso psów oraz kotów to bez wątpienia tradycja, ale co za tym również idzie przysmak. Jest tu głównie mowa o takich miejscach jak: Wietnam, Chiny czy nawet Koreia. Opinię taką wydała ,,Chińska Akademia Nauk Społecznych”. Wskazuje się, że wiele osób wskazuje, iż koty czy pies to przede wszystkim bardzo lojalni przyjaciele każdego człowieka. Skutkuje to faktem, że powinni żyć i nie powinniśmy rozkoszować się ich mięsem. Inicjator owej kampanii jest zdania, że Chiny mogłyby mówić o zupełnie nowym poziomie cywilizacji.

Ukazuje się, że w tych rejonach odbywał się pewien festiwal: Dog Meat Festival na terenie Yulin. Spotyka się tam pewien obrzęd: bowiem mamy tam do czynienia z kąpielą psów we wrzątku, a co za tym idzie ściąganiem skóry z żywej, a jednocześnie przytomnej istoty. Jest to jednak przez nas oceniane bardzo bestialskim obrzędem. Ukazuje się jednak, że rząd, jak i również lokalne władze zdają się w żaden sposób nie dostrzegać owego problemu.
Skutkuje to tym, iż pomimo petycji powstałej w formie ,,on-line” podpisanej przez przeszło pół miliona ludzi. Poza tym należy również pamiętać, że sprawę bez przerwy porusza się na tak zwanej arenie międzynarodowej skutkujące wszelkim okrucieństwem wśród zwierząt. Przedstawia się również, że jedzenie psiego mięsa na owych terenach jest legalne. Poza tym można dowiedzieć się, że takie zwierzęta muszą pochodzić z hodowli oraz posiadać konkretne certyfikaty. Musimy pamiętać, że na wspomnianym festiwalu giną przede wszystkim psiaki bezdomne oraz skradzione właścicielom, następnie, niektóre ze wspomnianych znajdując się w analizowanych klatkach cały czas posiadają obroże.