4 października 2016 Udostępnij

Zwierzęta chronią dzieci przed alergią

W celu uchronienia naszego dziecka przed tak zwanym atopowym zapaleniem skóry, który określany jest również pokrzywką, powinniśmy w tak zwanym okresie prenatalnym przebywać w danym środowisku zwierząt hodowlanych oraz kotów. Taką informację podają naukowcy z ,,University of Zurich”. Poza tym przywołani specjaliści wykazali również, że poszczególne kobiety, które przechodziły na przykład ciążę na farmie z licznymi zwierzętami zdecydowanie bardziej zmniejszyły zachodzące ryzyko rozwoju tak zwanej egzemy u poczętych dzieci. 

Wskazuje się przede wszystkim na dwa lata życia (zaznacza się, iż wskazuje się na pierwsze dwa lata). Caroline Roduit z swoistego zespołu badawczego Rogera Lauenera doprowadziła do przeprowadzenia badania, które jednocześnie pokazuje, jak liczne prenatalne czynniki środowiskowe oraz mechanizmy pod względem genetycznym wpływają również na rozwój pokrzywki w wskazanych już pierwszych dwóch latach życia poszczególnego dziecka. Informację taką podał ,,EurekAlert”. W pewnym momencie dzieci z takich krajów jak Finlandia, Austria, Niemcy, Francja, jak i również Finlandia zostały przebadane.

Ich liczba wynosiła przeszło tysiąc sześćdziesiąt trzy małych osób. Przy czym wskazuje się, ze przeszło pięćset osiem pochodziło z określonych wiosek, kolejne pięćset pięćdziesiąt pięć nie miało jednak żadnej styczności ze zwierzętami, ani nawet występującymi gospodarstwami. Należy również przybliżyć aspekt ciąży. Bowiem owe ciężarne kobiety, które żyły w okolicy, gdzie spotykano koty bądź zwierzęta hodowlane rodzą o wiele bardziej odporniejsze dzieci pod względem alergii, niż te które są od takich sfer zdecydowanie oddalone.

Podsumowując podczas analizy powyższego problemu ukazano, że jeżeli nie chcemy, aby dziecko borykało się z licznymi alergiami to podczas ciąży powinnyśmy przebywać w pobliżu kotów bądź na dostępnych gospodarstwach. W powyższym artykule wskazano, że przywołani specjaliści wykazali również, że poszczególne kobiety, które przechodziły na przykład ciążę na farmie z licznymi zwierzętami zdecydowanie bardziej zmniejszyły zachodzące ryzyko rozwoju tak zwanej ,,egzemy u poczętych dzieci”.