4 października 2016 Udostępnij

Izrael bez dzikich kotów

Celem poniższego artykułu jest ukazanie odpowiedzi na postawione zapytanie: ,,Izrael bez dzikich kotów?”
Izrael … wskazuje się, że dzikie koty przebywają na terenie Izraela.  Jednak trudno jest nie odnieść pewnego wrażenia, że jest to bez wątpienia królestwo kotów. Są one wszędzie tam, gdzie można spotkać ludzi. 

Zatem królują we wszelkich miejskich uliczkach, jak i również na kampingach, ale również  obstawiają poszczególne śmietniki. Musimy również pamiętać, że zdecydowana większość opisywanych kotów jest bezdomna. To właśnie w Izraelu koty uzyskały statut ,,dzikich zwierząt” i w  żaden sposób nie można ich umieszczać w schroniskach. Faktem jest, że populacja kotów rośnie bardzo szybko.

Dokładniej rzecz nakreślając należy wskazać aspekt wybicia bezpańskich kotów. Kto to tak naprawdę rozpoczął? Wskazuje się, że izraelscy ekolodzy (Uniwersytet w Tel Awiwie) chcieli doprowadzić do swoistego wybicia bezpańskich kotów. Byli to doktor Eli Gefen oraz profesor Yoram Jom-Tow. Poruszyli również ważny temat, który możemy również zauważyć w Polsce. Chodzi o karmienie kotów na ulicy. Wiele osób jednak stoi na stanowisku, iż nie powinniśmy tak robić. W czym tak naprawdę jest problem? Wskazuje się, że specjaliści w tej dziedzinie są zdania, że czworonożne mruczki bez wątpienia zagrażają przyrodzie. Skutkuje to tym, że zabijają bezbronne ptaki, jak i również inne zwierzęta. Jednak przede wszystkim chodzi o pewne szkody w funkcjonującym ekosystemie.

Zatem są zdania, że swoista sterylizacja tychże kotów w ogóle nie zmniejsza populacji. Koty to zwierzęta święte w czasach starożytnego Egiptu. Natomiast analizując aspekt Izraela nie zauważono owej praktyki. Apel został również umieszczony na jednej ze stron internetowych: Jewish National Fund. Wskazuje się, że kontrowersyjny apel został szybko usunięty przez danych administratorów witryny. Należy zdecydowanie wskazać, że to właśnie na terenach Izraela tak zwane bezpańskie koty to prawdziwy problem. Wskazuje się, iż w samym ,,Tel Awiw” można spotkać ponad czterdzieści tysięcy. Kto się jednam zajmuje taką populacją? Zaznacza się, że tego typu populacją ,,zajmują się” określone populacje.

  Pomocny w tej sferze okazał się również rząd. To właśnie on miał zająć się finansowaniem licznych zabiegów (kastracji), jak i również swoistej sterylizacji funkcjonujących bezpańskich kotów. Przedstawia się również, że tego typu są określane kotami dzikimi, a co za tym idzie mocno niebezpiecznymi. Podsumowując wskazuje się, że izraelscy ekolodzy funkcjonujący w Uniwersytet w Tel Awiwie chcieli jednocześnie doprowadzić do swoistego wybicia bezpańskich kotów. Przedstawia się, iż to doktor Eli Gefen oraz profesor Yoram Jom-Tow. Poruszyli pewien ważny temat, który można również zauważyć na terenach Polski. Chodzi o karmienie naszych kotów na ulicy.